هیدروموتور پره ای

هیدروموتور پره ای

هیدروموتور پره ای

هیدروموتور پره ای

هیدروموتور پره ای ، نمایندگی هیدروموتور پره ای ، فروش و تامین هیدروموتور پره ای ، هیدروموتور ، تعمیرات هیدروموتور ، قطعات هیدروموتور در واقع این عملگر ها، هیدروموتور می باشند که وظیفه اصلی آن ایجاد حرکت دورانی است. به عبارت دیگر هیدروموتور معکوس عملی که پمپ هیدرولیک به روی سیال اعمال می کند را انجام می دهد. موتور هیدرولیکی انرژی هیدرولیکی را از سیال حامل انرژی دریافت کرده و آن را به انرژی مکانیکی به منظور انجام کار تبدیل می کند. هیدروموتور ها کاربرد های متعددی دارند که یکی از انواع آن هیدروموتور حرکت است که در ادامه انواع و عملکرد این موتور هیدرولیکی را مورد بررسی قرار می دهیم.

هیدرولیک تهران تامین کننده پمپ هیدرولیک ، هیدروموتور ، دستگاه تزریق پلاستیک

تعمیرات هیدروموتور پره ای پذیرفته میشود

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید

شماره تماس : 02133308914

شماره همراه : 09121444085

موتور های هیدرولیکی به صورت کلی به دو دسته هیدروموتور با جابجایی ثابت و هیدروموتور با جابجایی متغیر تقسیم می شوند. در نوع جابجایی ثابت این محصول همواره دور خروجی ثابت بوده و سرعت چرخش محور یکنواخت و بدون تغییر است، در حالی که در نوع جابجایی متغیر، می توان میزان گشتاور و سرعت محور موتور را در حالت های مختلفی که موتور برای آن حالت ها طراحی شده است، تنظیم کرد. هیدروموتور حرکت بر اساس ساختمان و ساختار آن به سه گروه پره ای، چرخ دنده ای و پیستونی تقسیم می شود.

نمایندگی هیدروموتور پره ای

در نوع پره ای این محصول پره هایی در یک روتور متصل به محور متصل شده اند که بر خلاف نوع پمپی آن، نیروی گریز از مرکز در آن وجود ندارد. در این نوع موتور، از فنر یا فشار روغن برای بیرون نگه داشتن پره ها استفاده می شود. طراحی این محصول به گونه ای است که بار جانبی به شافت روتور منتقل نشود. در مدل چرخ دنده ای این محصول از حرکت چرخ دنده های درگیر با هم که یا به صورت داخلی و یا به صورت خارجی با یکدیگر درگیر هستند، برای تبدیل انرژی هیدرولیکی به مکانیکی استفاده می شود. هر چه چرخ دنده ها بزرگتر باشند، نیروی گشتاور افزایش یافته و در مقابل سرعت موتور کاهش می یابد. بیشترین میزان سرعت این هیدروموتور حرکت، 1000 دور بر دقیقه است.

فروش و تامین هیدروموتور پره ای

در مدل پیستونی موتور هیدرولیکی تعدادی پیستون بر روی سیلندر نصب شده و با اعمال فشار توسط سیال به پیستون ها و به صورت رفت و برگشت، باعث چرخیدن سیلندر می گردد. این محصول از توان خروجی و سرعت بسیار بالایی در حدود 5000 دور بر دقیقه برخوردار است و به تبع قیمت بالایی نیز دارد، همچنین ساختمان این هیدروموتور حرکت پیچیده بوده و هزینه تعمیر و نگهداری بالایی دارد.

هیدروموتور حرکت

هیدروموتور حرکت در دستگاه های راهسازی چرخ زنجیری مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی این نوع موتور هیدرولیکی در این دستگاه ها این است که نیروی هیدرولیکی را به نیروی مکانیکی تبدیل کرده و باعث انتقال نیرو از فاینال درایو به سمت دنده اسپراکت می شود که در نهایت عامل حرکت دستگاه راهسازی می باشد. قدرت هیدروموتور حرکت بر اساس معیار کیلومتر بر ساعت مشخص می شود و در صورتی که سرعت نهایی ماشین از این مقدار کمتر باشد، نشان دهنده وجود نقص در موتور هیدرولیکی است.

سیستم های هیدرولیک

یکی از اجزای مهمی که در سیستم های هیدرولیک وجود دارد آکومولاتور است. هنگامی که سیال دارای انرژی و فشار از موتور های هیدرولیک به سمت تانک هیدرولیک باز می گردد، انرژی موجود در آن را به صورت انرژی پتانسیل در خود ذخیره کرده و هنگامی که فشار سیستم هیدرولیک کم است و یا سیستم هیدرولیک غیر فعال است این انرژی را به شکل انرژی جنبشی به سیستم هیدرولیک باز می گرداند. دیگر کاربرد این سیستم ذخیره انرژی و فشار بیش از حد سیال است که اگر این انرژی از آن گرفته نشود، سبب ایجاد صدمه و خسارت به لوله ها و یا سایر دستگاه های موجود در این سیستم می شود. به صورت کلی آکومولاتور ها به سه دسته گازی، وزنه ای و فنری تقسیم می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *